سرمایه گذاران بخوانند / پیش بینی بورس تا پایان سال 99

بورس / «شهرام چراغی» روند شاخص بورس را در آینده منطقی ارزیابی کرد و اظهارکرد: اکنون بازار سرمایه به سطحی رسیده که سرمایه‌گذاران برای ورود به آن باید ضمن داشتن دانش کافی، در انتخاب سهام خود دقت بالایی داشته باشند؛ زیرا رشد و افت‌های قیمتی از الگوی چند ماه قبل تبعیت نخواهند کرد.

وی با تاکید بر نقش نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: سهامداران باید گزارش‌ها و اطلاعات ارسالی شرکت‌ها را بر روی سایت کدال بخوانند و اطلاعات بازار را از منابع رسمی قابل اتکا دریافت کنند؛ چراکه در نهایت هر شخص مسوول مستقیم سرمایه‌گذاری خود در بازار است.

این کارشناس بازار سرمایه به سهامداران توصیه کرد که مسیر سرمایه‌گذاری خود در بورس را آگاهانه انتخاب کنند و تحت تاثیر افرادی که در کانال‌های تلگرامی و فضاهای مجازی جوسازی می‌کنند، قرار نگیرند.

چراغی با اشاره به اینکه سیگنال‌هایی که این کانال‌ها به اعضای خود می‌دهند، غالبا در جهت منافع شخصی افرادی است که این منابع غیرقابل اعتماد را اداره می‌کنند، ادامه داد: در شرایط فعلی، بهتر است مردم روی سهام بنیادی بمانند و از تعجیل و هیجان در خرید و فروش‌ها پرهیز کنند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: انتظار این است که علاوه بر سهام‌داران حقیقی، حقوقی‌ها هم سنجیده‌تر و با آگاهی بیشتر عمل کرده و اسیر هیجان و جو بازار نشوند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، قطعا در وضعیت فعلی، بسیاری از سهم‌های بنیادی و صادرات محور ارزنده هستند که اگر به دلار محاسبه شوند، تنها به قیمت چند سنت قابل خریدند و در دنیا شبیه آن را نداریم.

وی بیان اینکه دولت به دنبال آن است که بدهی‌های ارزی بعضی شرکت‌ها را تبدیل به ریال کند، افزود: اگر این اتفاق رخ دهد، جهشی در بازار رخ می‌دهد که شور و شوق سابق نیز به بازار بازخواهد گشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟