به گزارش رکنا، شاپور محمدی مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار شب گذشته در برنامه پایش که درباره بازار پایه مطالبی را عنوان کرد.

وی درخصوص اصلاح قوانین بازار پایه گفت: اطلاعات و اخبار اصلاح قوانین بازار پایه ۹۶ میلیون بار دیده شده و در مقاطع مختلف گقته شده دامنه نوسان در سه بازار به ترتیب ۳، ۲ و ۱ درصد است.

مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: ما در کشور ۱۳ میلیون سهامدار داریم که از این تعداد ۳۰۰ هزار نفر به صورت هفتگی در بازار فعال هستند و تنها ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر از آنها در بازار پایه مشغول است.

وی بیان کرد: درمجموع ۶۰۰ شرکت بورسی، ۶۵۰ نهاد مالی و ۶۰۰۰ هزار مدیر در بازار سرمایه حضور دارند. قطعا درصورت انتشار دیر اطلاعات مدیران مربوطه جریمه می‌شوند و این به معنی رانت نیست.

محمدی افزود: در بازار پایه روزانه تعداد زیادی نماد با دامنه نوسان مثبت سه درصد داد و ستد می‌شود و این نشان دهنده حضور سهام ارزنده در این بازار است.

وی با بیان اینکه با کاهش دامنه نوسان ریسک بازار پایه نیز کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: در گذشته صندوق‌ها مجاز نبودند در این بازار فعالیت کنند اما اکنون این امکان برای ورود صندوق‌ها فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اصلاح ساختارها در نهایت به سودآوری شرکت‌ها و بهبود عملکرد آنها منتهی خواهد شد.

وی افزود: با کمک سهامداران تلاش می‌کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد و قطعا سازمان بورس در کنار سهامداران بازار سرمایه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟