آسیب دیدن سنگ قبرهای کلیسای گریگوری بوشهر صحت ندارد

 نصرالله ابراهیمی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: کلیسای گریگوری یکی از آثار تاریخی با اهمیت و شاخص شهر بوشهر است که به تازگی برای پایش و آماده سازی به منظور بازدید علاقه‌مندان مورد پاک‌ سازی قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی بیان کرد: سنگ قبرهایی که مربوط به این کلیسا بود در سال‌های گذشته جمع آوری و در اتاقی نگهداری می‌شد؛ با توجه به اینکه این سنگ‌ها شرایط حفاظت پایدار را نداشتند با رعایت تمامی ضوابط انتقال اشیا تاریخی برای تمیزکاری و قارچ زدایی به موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس منتقل شدند.

ابراهیمی اظهار کرد: بعد از طی مراحل پاک‌سازی سنگ قبرها در کارگاه مرمت موزه منطقه ای خلیج فارس، کار مستندنگاری و ثبت در سامانه ثبت اشیا تاریخی، برای تک تک آنها انجام و صاحب شماره ثبت اموال می شوند.

وی یادآور شد: این سنگ‌ها با ثبت و شماره گذاری، دوباره در کلیسا جانمایی می‌شود تا پس از انجام مراحل پایش، زمینه بازدید برای علاقه‌مندان فراهم شود.

کلیسای گریگوری بوشهر با شماره ۶۵۱۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر آسیب دیدن سنگ قبرهای کلیسای گریگوری در جریان جا به جایی آنها، در فضای مجازی استان بوشهر انتشار یافت که بازتاب های زیادی در بین مخاطبان داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟