مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: شکارچیان چهار راس بزکوهی در منطقه کوه مند دشتی استان بوشهر توسط محیط بانان و با اقدام به موقع و همکاری پلیس دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، فرهاد قلی نژاد روز شنبه افزود: از شکارچیان لاشه  ۴ راس بزکوهی کشف و ضبط شد.

وی افزود: شکارچیان مذکور بر آبشخور و چشمه کمین و حین ورود گله بزکوهی مبادرت به شکار نموده که این عمل غیرقانونی و مستوجب مجازات است .

وی اظهارداشنت: پس از دستگیری شکارچیان  پیگیری قضایی آغاز و یکی از شکارچیان روانه بازداشتگاه و یک نفر دیگر که به محض مشاهده محیط بانان متواری شده بود، تحت تعقیب و پیگیری جهت دستگیری ایشان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط خشکسالی و آسیب پذیر بودن گونه های جانوری و ممنوعیت هرگونه شکار و صید در استان بوشهر از عموم شهروندان بویژه روستاییان و عشایر و دوستداران محیط زیست تقاضا می کنیم همکاری لازم را با ادارات و پاسگاه‌های محیط بانی در پیشگیری از شکار و صید و همچنین دستگیری متخلفین بعمل آورند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هرگونه شکار گونه های حیات وحش در این استان ممنوع و وفق ماده ۱۰ تا ۱۳ قانون شکارو صید  مستوجب حبس یا جزای نقدی است .

قلی نژاد تاکید کرد:  اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با گشت و کنترل مناطق و زیستگاه ها  با همکاری  گسترده نیروی انتظامی و دادگستری استان با هرگونه شکار و صید مقابله می کند.

آیا این خبر مفید بود؟