پایش بهینه لاک پشتان دریایی و پایش بیشتر مناطق ساحلی

محیط زیست / در این نشست ابتدا قلی نژاد مدیرکل محیط زیست استان با اشاره به طرح پایش لاکپشتان دریایی، بر لزوم رفع مشکلات مرتبط با پایش بهینه این زیستمندان ارزشمند و همچنین پایش بیشتر مناطق ساحلی و تالابی استان با استقرار و تجهیز قایق های موجود سازمانی تاکید کرد.

به گزارش رکنا، وی همچنین ضرورت آموزش چند نفر از پرسنل محیط بان جهت راهبرد و آشنایی با اصول فنی در قایقها نیز مورد تأکید قرار داد.

درویشی رئیس اداره امور حیات وحش نیز در خصوص پایش های انجام شده سلامت وحوش و آماربرداری در مناطق خارک و نایبند طی دو ماه گذشته ، اجرایی شدن تعلیف دستی آهوان در این مقطع زمانی سال از هفته آتی و همچنین در جهت کنترل آسیب های وارده به ذخایر زنبورهای عسل ، لزوم اطلاع رسانی و آموزش به افراد محلی که نسبت به جمع آوری و بهره گیری از کندو های عسل وحشی در مناطق اقدام می نمایند، صحبت کردند.

در ادامه طلاب رئیس اداره محیط زیست دریایی در خصوص در خصوص اقدامات در دست انجام جهت طبقه بندی گونه های ساحلی و دریایی و موسوی فرمانده یگان در خصوص تمهیدات اندیشیده شده در مناطق و شهرستانها جهت پایش بهینه و جلوگیری از تخلفات زنده گیری پرندگان شکاری در فصل حضور این پرندگان مطالبی را ایراد نمودند.

در پایان قلی نژاد درخصوص اهمیت همکاری همیاران در جهت حفاظت از حیات وحش و جلب همکاری همه تشکل و سمن های زیست محیطی جهت همیاری با محیط زیست صحبت نمودند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟