شرکت‌ هایی که دارای بازارگردان هستند نیز ملزم به بازارگردانی شوند

ابراهیم خلیلی گفت: با وجود افت حدود 25 درصدی شاخص بورس در دو ماه گذشته، متوسط افت نمادهای معاملاتی در بازار سرمایه بیش از 40 درصد بوده است و حتی نمادهایی هستند که بیش از 60 درصد افت داشته‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بنابراین نمی‌توان گفت شاخص بورس واقعیت بازار سهام است و باید کلیت این بازار را از شاخص بورس جدا دانست.

وی همچنین با اشاره به اصلاح دو ماهه شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها تصریح کرد: با توجه به تورم قابل توجه در سایر بازارها بویژه بازار ارز یک سو و همچنین رسیدن قیمت سهام شرکت‌ها به سطوح جذاب، فروش سهام در این شرایط امری عقلانی نیست.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌‎رسانی به سرمایه‌گذاران بویژه در شرایط منفی بازار گفت: یکی از اقدامات خوبی که این روزها در راستای تعادل‌بخشی به بازار سهام و معاملات آن تدبیر شده است الزام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به معرفی بازارگردان است که این موضوع به روانی بازار کمک می‌کند.

وی تاکید کرد: شرکت بورس و شرکت فرابورس باید این الزام را در زمان کوتاه‌تری عملی کنند، ضمن این که برخی از شرکت‌ها در حال حاضر دارای بازارگردان هستند اما اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهند که متولیان امر باید این الزام را برای این دسته از شرکت‌ها سریع‌تر و جدی‌تر دنبال کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟