توزیع سراسری شیر خشک رژیمی از هفته گذشته / ثبت اطلاعات توزیع و عرضه ضروری است

به گزارش رکنا، محمد هاشمی، سخنگوی سازمان غذا و دارو در این باره اظهار کرد: یک میلیون قوطی شیرخشک وارد شده پس از ترخیص با نظارت کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در شرکت مورد نظر شناسه‌گذاری و در سراسر کشور توزیع شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: حدود ۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی در کشور توزیع شده است و از هفته گذشته نیز توزیع این محصول به شکل سراسری توسط شرکت های پخش در حال انجام است. این نوع شیرخشک هم‌اکنون در سطح شهر تهران در اکثر داروخانه ها توزیع شده و در سایر شهرستانها نیز در حال توزیع است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: با توجه به تخصیص ارز ترجیحی برای واردات شیرخشک رژیمی، الزام ثبت اطلاعات توزیع و عرضه آن برای جلوگیری از قاچاق معکوس این فرآورده ها به شرکت های پخش و داروخانه ها اعلام شده است و با جدیت دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه در تامین شیرخشک های ویژه، متابولیک و رژیمی مشکل جدی وجود نداشته و نخواهد داشت خاطر نشان کرد: اگر بر اساس روال منطقی و درست، مصرف این نوع شیرخشک ها با تجویز متخصص انجام شود، همان چالش های مقطعی یکی دو روزه را نیز هرگز مشاهده نخواهیم کرد؛ ضمن آنکه همکاری گمرک و عمل به تعهداتش مبنی بر تفاهم نامه‌هایی که با سازمان غذا و دارو دارد، موجب رفع مشکل در زنجیره دارو، مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و در مجموع کالاهای سلامت محور می‌گردد.

آیا این خبر مفید بود؟