استقرار نظامیان انگلیسی در بیمارستان ها در پی کمبود کادر درمان

به گزارش رکنا به نقل از گاردین، در حالی که شیوع گسترده سویه امیکرون ویروس کرونا موجب بیماری تعداد زیادی از نیروهای کادر درمان انگلیس شده، ارتش تصمیم گرفته است تا نیروهای نظامی خود را در بیمارستان های لندن مستقر کند تا وضعیت بحرانی ویروس کرونا را سر و سامان بدهد.

بر اساس این گزارش وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد: از 200 پرسنل نظامی انگلیس که در بیمارستان ها مستقر شده اند، 40 نفر پزشک هستند که به کادر درمان در رسیدگی به وضعیت بیماران کرونایی کمک می کنند. 160 پرسنل نظامی دیگر به وضعیت بیماران رسیدگی می کنند.

پیش بینی می شود استقرار نظامیان در بیمارستان های انگلیس تا پایان ماه جاری ادامه داشته باشد.

این در حالی است که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس 2 روز قبل ابراز امیدواری کرده بود که بریتانیا بتواند از شر موج فعلی ویروس کرونا بدون اعمال محدودیت های بیشتر، خلاص شود.

لندن طی روزهای گذشته با موج جدید و فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا روبرو شده و این مساله موجب شده تا تعداد زیادی از نیروهای کادر درمان به این بیماری مبتلا شده و توانایی حضور در محل کار خود را نداشته باشند.

بریتانیا روز پنجشنبه ابتلای بیش از 179 هزار نفر دیگر به ویروس کرونا را تایید کرده است، این در شرایطی است که تعداد مبتلایان به سویه اومیکرون به سرعت رو به افزایش است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس طی 7 روز گذشته به بیش از 1272131 نفر رسیده که نسبت به هفته قبل از آن 29 درصد رشد داشته است.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟