افتتاح اولین مرکز واکسیناسیون تمام دانشجویی کشور

واکسیناسیون کرونا مهمترین راهکار مقابله با همه گیری این ویروس محسوب می شود. افزایش سرعت روزانه واکسیناسیون کرونا می تواند هرچه زودتر شیوع این ویروس در ایران را کنترل کند. این در حالی است که در دوران مدیریت سعید نمکی بر وزارت بهداشت، در بیشتر روزها شاهد سرعت بسیار پایین واکسیناسیون کرونا در کشورمان بودیم، اما با سرعت گرفتن روند واردات واکسن کرونا به کشورمان، در هفته های اخیر شاهد شتاب فراوان واکسیناسیون کرونا هستیم. در همین راستا سرعت کاهش سن ثبت نام واکسیناسیون کرونا بسیار افزایش یافته است.

به گزارش رکنا، مرکز واکسیناسیون شهید احدی اولین پایگاه واکسیناسیون تماما دانشجویی کشور به همت گروه جهادی شهید احدی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد.

در این مراسم که در آستانه مقدس امامزاده سیده ملک خاتون در منطقه خاوران تهران برگزار شد، دکتر محمدعلی امام هادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر حسن زائری‌لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر حسینی آهنگری مشاور معاون وزیر بهداشت نیز حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه پایگاه واکسیناسیون شهید احدی، دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دانشجویان با همت و اراده خود کار بزرگی انجام داده‌اند، اظهار داشت: راه اندازی این پایگاه تماما دانشجویی علاوه بر کار اینکه یک کار تخصصی است و ملاحظات بهداشتی در راه‌اندازی آن وجود دارد و یک تجربه حرفه‌ای محسوب می‌شود، در واقع برای زندگی شخصی و هویت تشکیلاتی دانشجویان مشارکت‌کننده نیز یک تجربه بسیار عالی است و این حرکت بزرگ باعث افتخار است.

وی با تقدیر از دکتر زالی به خاطر حمایت از این حرکت دانشجویی و تقویت آن، اظهار داشت: اینکه یک تشکل دانشجویی احساس وظیفه می‌کند و در کنار کارهایی که به صورت معمول انجام می‌داده، در زمانی که مردم نیاز به واکسیناسیون دارند و روند واکسیناسیون باید سرعت پیدا کند، به کمک مجموعه‌هایی آمده که به صورت رسمی و سازمانی فعال هستند و برای کم کردن مشکلات مردم داوطلبانه کمک می‌کند، اتفاق مبارکی است. انتخاب مکان این پایگاه در یک منطقه محروم و در کنار یک مکان مقدس نیز باعث می‌شود خود دانشجویان نیز از این فضا برای زندگی و تجربیات آینده خود بهره‌مند شوند.

شیراوژن در ادامه با اشاره به اینکه یک دانشگاه موفق، دانشگاهی است که اجتماعی باشد و خدمات اجتماعی ارائه دهد، خاطر نشان کرد: تشکل موفق نیز تشکلی است که به مشکلات جامعه توجه دارد و به مشکلات ورود مسئولانه می‌کند؛ این ورود توأم با حس مسؤولیت به مشکلات جامعه نیاز امروز ما است و چنین فرهنگی باید گسترده‌تر و جدی‌تر دنبال شود. امیدوارم این حرکت نیکویی که دانشجویان علوم پزشکی انجام داده‌اند در سراسر کشور نیز اتفاق بیفتد؛ این اقدام یک تجربه مدیریتی خوب برای دانشجویان است که به مدیریت‌های بزرگتر در آینده کشور منجر می‌شود.

معاون وزیر بهداشت همچنین اضافه کرد: افتخار می‌کنم که در چنین مراسمی شرکت کرده‌ام، عزم و اراده این دانشجویان برای خود ما هم درس‌آموز است و امیدواریم این دانشجویان عزیز با قوت، قدرت و اقتدار بیشتر و همت بالاتر در عرصه خدمت‌رسانی به مردم حرکت کنند و موفق باشند.

عباس شیراوژن در حاشیه این مراسم نیز بیان داشت: دانشجویان ما نشان داده‌اند که در فعالیت‌های جهادی در همه عرصه‌ها مثل حوادث طبیعی و بحران‌های مختلف حاضر هستند اما در این شرایط فعلی که ویروس کرونا جامعه را با مشکلات متعدد روبرو کرده است، حضورشان جدی‌تر، پررنگ‌تر و با دغدغه‌تر است و بیش از خدمتی که به مردم ارائه می‌دهند، این حرکت اثرات تربیتی و انسانی برای خودشان دارد و بر رشد شخصیت خود دانشجویان تاثیر خواهد گذاشت.

معاون وزیر بهداشت با تبریک به خانواده‌های این دانشجویان که چنین فرزندانی تربیت کرده‌اند، اظهار داشت: این ۱۲ هزار دانشجو که داوطلب واکسیناسیون شده‌اند و قطعا تعدادشان افزایش خواهد یافت، باعث افتخار و مباهات ما هستند.

آیا این خبر مفید بود؟