ذخایر خون تهران در شرایط بحرانی / تهرانی ها برای اهدا خون اقدام کنند

نیاز به خون در تهران افزایش یافته است. علت افزایش درخواست خون بالا رفتن اعمال جراحی است. مدیرکل انتقال خون استان تهران توضیحاتی در مورد نیاز به خون در تهران ارائه کرد.

به گزارش رکنا، محمدرضا مهدی‌زاده با اعلام اینکه با کاهش آمار کرونا، آمار جراحی‌ها و درخواست خون، افزایش یافته است، گفت: با توجه به بالا رفتن میزان جراحی‌های نیازمند به خون مصرف خون افزایش یافته و ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند.

وی افزود: از شهروندان تهرانی دعوت می کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.

وی ضمن ابراز مسرت از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در پی واکسیناسیون گسترده گفت: امیدواریم با استقبال بیشتر شهروندان از اهدای خون شرایط پایداری در ذخایر خون استان تهران به وجود آید.

وی گفت: کسانی که واکسن‌های استرازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند ولی تزریق دیگر واکسن های کرونا منعی برای اهدای خون ندارد. همچنین بهبود یافتگان کرونا نیز می توانند یک ماه پس از بهبودی برای اهدای خون مراجعه کنند.

مهدی زاده تاکید کرد: اهدای خون تاثیر واکسن کرونا را کاهش نمی‌دهد و اهدای این حجم از خون در ایمنی اهداکنندگان پس از تزریق واکسن کرونا تاثیر منفی ندارد. بنابراین اهدا کنندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟