زائران حج تمتع برای جلوگیری از شیوع کرونا از امروز قرنطینه می‌شوند

حج تمتع / در آستانه ماه ذی‌الحجه و آماده شدن برای انجام مناسک حج تمتع، عربستان برای زائرانی که سلامت آن‌ها بر اساس پروتکل‌های بهداشتی تأیید شده است، دستبند سلامت پیش‌بینی کرده که این دستبند به نوعی مجوز ورود به مشاعر مقدسه را برای حجاج است.

به گزارش رکنا، امسال بر اساس اعلام سعودی‌ها، حج تمتع به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا فقط برای ساکنان عربستان برگزار می‌شود و هیچ زائری از سایر کشورها امکان تشرف به خانه خدا را ندارند.

همچنین از امروز پذیرش زائران خانه خدا در مکه مکرمه آغاز می‌شود و زائران به مدت یک هفته قرنطینه و به نوعی تحت نظر خواهند بود و در صورت مشاهده بیماری امکان انجام مناسک حج امسال را نخواهند داشت.

زائران حج تمتع از هفتم ذی‌الحجه آماده انجام مناسک حج تمتع می‌شوند و بعد از پایان اعمال حج نیز سلامت آنها توسط پزشکان مکه مکرمه و مدینه منوره سنجش خواهد شد.

امسال با توجه به شیوع کرونا ۱۰ هزار نفر از ساکنان عربستان به حج تمتع اعزام می‌شوند که ۷ هزار نفر از آنها خارجی‌های ساکن عربستان هستند. همچنین برای جلوگیری از شیوع کرونا لمس و بوسیدن خانه خدا برای حجاج ممنوع است.

مسجدالحرام از اواخر سال گذشته با شیوع کرونا به روز زائران بسته شده و همچنان بازگشایی نشده است. البته نمازهای جماعت با حضور متولیان حرم برپا می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟