زنگنه: چیزی برای تحریم باقی نمانده است

بیژن زنگنه، وزیر نفت در آیین آغاز عملیات و بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی استان فارس و در صحبت‌هایی پایانی خود در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه مدیران ارشد نفتی اظهار کرد: آقای ترامپ در روزهای آخری که در کاخ سفید هستند تعدادی از مدیران ارشد نفت را به‌بهانه حمایت از تروریست تحریم کردند، ما قربانی تروریست هستیم، اما حامی آن نیستیم؛ ما دشمن تروریست هستیم و به این دلیل با آقای ترامپ مخالف بودیم و هستیم. ایشان در این سال‌ها سرکرده جریان‌های تروریستی بودند.

وی با بیان اینکه این تحریم‌ها نوعی انتقام‌جویی و کینه‌جویی است وگرنه تأثیری ندارد، تصریح کرد: امروز برخی‌ها نوشتند "سیلابی از تحریم در راه است"! اصلاً چیزی برای تحریم نمانده است! هر چیزی هست را تحریم کردند، مگر اینکه همکاران ما در بخش خدمات را هم تحریم کنند.

وزیر نفت ادامه داد: نه ما از تحریم می‌ترسیم نه تأثیری در کار ما دارد، فقط عزم‌مان را برای خدمت به مردم راسخ‌تر می‌کند. افتخار ما این است خدمتگزار مردم هستیم و محکم پای مردم ایستادیم، همان‌گونه که در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشتم جان، مال و آبرویمان را فدای ملت و سربلندی ایران می‌کنیم.

زنگنه تصریح کرد: همیشه از خدا می‌خواهم آخرین لحظه‌های زندگی‌ام با آرامش از این دنیا بروم، کسی آرامش دارد که قلب و دلی آرام دارد و به دنیا دل نبسته باشد.

وی افزود: استان فارس دومین استان گازخیز کشور است؛ میدان‌های متعددی در این استان داریم؛ میدان‌های شانول، وراوی، هما، تابناک، آغار و دالان میدان‌هایی است که هم‌اکنون از آنها گاز تولید می‌شود، البته میدان‌های زیادی هم در این استان هستند که باید توسعه یابد و در برنامه قرار دارد.

وزیر نفت با اعلام اینکه در تراز تولید و مصرف گاز تا افق 1420 تقریباً توسعه همه میدان‌های گازی شناخته‌شده برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: استان فارس تا سه سال پیش از نظر گازرسانی عقب بود و مشکل داشتیم، اما خوشبختانه با همت دوستان خود را خیلی سریع جلو کشید که این جای قدردانی دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟