تولید ۸۸۵ میلیون متر مکعب گاز شیرین در فازهای ۲۰ و ۲۱

کامبیز صفتی با بیان اینکه در حال حاضر پالایشگاه هشتم به طور کامل تمام محصولات خود را تولید می‌کند، اظهار داشت: در فازهای 20 و 21 از ابتدای راه اندازی در سال 95 تا پایان مرداد سال جاری 885 میلیون متر مکعب گاز شیرین تولید شده است.

وی با بیان اینکه این روند صعودی تولید از ابتدای راه‌اندازی تا به حال همواره حفظ شده است، افزود: در 5 ماه اول سال جاری بیش از 7 هزار و 80 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه هشتم تولید شده است، که نشان‌دهنده جهش تولید در سال جاری نسبت به سال 98 است.

رئیس بهره برداری پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: افزایش تولید سال جاری در راستای جهش تولید و برنامه توسعه پالایشگاه جهت تولید 110 درصدی از ابتدای سال است.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی بارز پالایشگاه هشتم کاملا ایرانی بودن و استفاده از پیمانکاران ایرانی در ساخت آن است و هم‌اکنون نیز در کمیته خودکفایی برنامه‌ریزی برای تأمین کالا توسط شرکت‌های داخلی در حال انجام است.

صفتی عدم و قوع هیچگونه حادثه از ابتدای بهره‌برداری تاکنون را به عنوان یکی از نقاط قوت این پالایشگاه عنوان کرد و گفت: حوزه ایمنی و محیط زیست اهمیت بسیاری در فرآیندهای پالایشگاه هشتم دارد.

رئیس بهره برداری پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی در همین راستا افزود: در حال حاضر میزان توتال سولفور پروپان و بوتان تولیدی فازهای 20 و 21 صفر است که علاوه بر رعایت مسائل زیست محیطی قیمت بالاتری نیز دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟