رشد 50 درصدی حجم معاملات بورس

به گزارش رکنا، مهدی دلبری کارشناس بازار سرمایه در رابطه با این پرسش که در چند هفته اخیر حجم معاملات بازار سرمایه چه میزان بوده است؟ اظهار کرد: از زمان متقارن شدن دامنه نوسان حجم معاملات بازار مقداری بهتر شده است و می‌توان این گونه گفت که حجم معاملات حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد رشد داشته است و حجم صف فروش نیز مقدار کمی کاهش پیدا کرده و حتی در برخی از روز‌ها شاهد هستیم که ورود نقدینگی از سمت افراد حقیقی نیز صورت گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: این هفته کمترین میزان خروج نقدینگی را بعد از مدت‌ها در بازار سرمایه داشته ایم و تعداد نماد‌های صف فروش و ارزش صف فروش کاهشی بوده است.

او در ادامه بیان کرد: فصل مجمع‌ها نیز شروع شده است و اخبار مثبت نیز از مجامع شرکت‌ها در حال مطرح شدن است. اما تاکنون حجم معاملات به میانگین سال گذشته که حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است نرسیده و با این رقم فاصله زیادی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که چه رابطه ای میان خروج پول از صندوق‌ها با درآمد ثابت با ورود نقدینگی به بازار وجود دارد؟ اظهار کرد: برخی از روز‌ها شاهد خروج نقدینگی از صندوق‌های با در آمد ثابت هستیم که این موضوع نوید بخش این است که بخشی از این منابع در حال وارد شدن به بازار سرمایه هستند. اما خوب بخش دیگری از این منابع به طور کامل به دلایل مختلف از بازار خارج می‌شوند، البته این موضوع را نیز باید بیان کرد که فروش صندوق با در آمد ثابت به مراتب برای بازار بهتر از فروش سهام است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟