موجودی نهاده دامی بنادر به ۴ میلیون تن می‌رسد/ کشتار روزانه ۷ هزار تن مرغ در کشور

حسن عباسی معروفان سرپرست دفتر خدمات معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ، درباره آخرین وضعیت موجودی نهاده های دامی در بنادر اظهار کرد: بنابر آمار حدود ۴ میلیون تن نهاده دامی در بنادر، گمرکات و انبار موجود است که به محض تخصیص ارز، ترخیص صورت می گیرد.

به گزارش رکنا، وی افزود: هم اکنون ۸۸۰ هزار تن جو، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن ذرت، ۶۸۰ هزار کنجاله و ۳۰۰ هزار تن دانه سویا در بنادر موجود است که پس از تخصیص ارز و خروج از گمرک به استان ها ارسال می شود.

نهاده های دامی در سامانه بازارگاه بدون وقفه عرضه می شود

عباسی معروفان با اشاره به اینکه نهاده های دامی در سامانه بازارگاه بدون وقفه عرضه می شود، بیان کرد: در حال حاضر جو دامی، ذرت دامی و کنجاله بدون وقفه عرضه می شود و مرغداران پس از جوجه ریزی می توانند اقدام به خرید نهاده کنند، همچنین دامداران دارای پروانه بهره برداری که پشتیبانی امور دام برای آن سهمیه مشخص کرده است به سهولت می توانند با قیمت مصوب از سامانه بازارگاه خریداری کنند.

سرپرست دفتر خدمات معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: هم اکنون نهاده دامی در مدت زمان ۲ تا ۳ روز پس از خرید در اختیار تولیدکننده قرار می گیرد و مشکلات مربوط به سال گذشته سامانه بازارگاه مرتفع شده است.

عباسی معروفان در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، تصریح کرد: استحصال نهاده های توزیعی از طریق سامانه بازارگاه، کشتار روزانه ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور است که با عرضه این میزان مرغ با نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان مشکلی نداریم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

صد آنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟