قیمت طلا فردا یکشنبه 12 اردیبهشت / معاملات طلا قفل شد!

به گزارش رکنا، رئیس اول اتحادیه طلا با اشاره قفل شدن معاملات پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا فردا تغییری نمی‌کند.

با کاهش قیمت دلار ، بهای طلا در بازار ایران را کاهش داد.

فروشندگان طلا می‌گویند در طول سه ماه اخیر کاهش قیمت طلا و سکه بی‌سابقه بوده است و البته ریسک فعلی در بازار طلا موجب قفل شدن معاملات شده است.

در همین زمینه نایب رئیس دوم اتحادیه طلا تهران گفت: در چند ماه اخیر این روند کاهشی قیمت طلا و سکه بی‌سابقه بوده است و تصورم بر این است که به دلیل نبود تقاضا قیمت طلا فردا تغییر نمی‌کند و همین رویه را دارد.

به گفته محمد کشتی‌آرای، با تداوم کاهش قیمت سکه، حباب سکه باز هم تخلیه شد و به ۲۰۰ هزار تومان رسید.

کاهش قیمت طلا در بازار

البته برخی از فروشندگان طلا هم بر این باورهستند که کاهش قیمت سکه مقطعی است و ممکن است با باز شدن واحدهای صنفی طلا و سکه دوباره صعودی شود؛ این در حالی است که نایب رئیس دوم اتحادیه طلا این فرضیه را رد می‌کند و معتقد است سکه دیگر گران نمی‌شود اما ممکن است اندکی نوسان قیمت داشته باشد.

گفتنی است امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۲۲ هزار تومان کاهش به ۹۶۶ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۱۸۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه و ربع سکه هر یک با ۱۰۰ هزار تومان کاهش به قیمت پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ربع سکه با قیمت سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. سکه یک گرمی اما ۵۰ هزار تومان ارزان و با قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟