کدام کشور رمز ارزها را غیر قانونی می داند؟

به گزارش رکنا، بر اساس این فرمان که امروز (شنبه) منتشر شده، ترکیه تمامی مبادلات ارزهای رمزنگاری شده را به فهرست شرکت‌های تحت پوشش قوانین تامین مالی ترور و پولشویی اضافه کرده است.

این فرمان به دنبال ممنوعیت استفاده از ارزهای رمزپایه برای انجام پرداخت‌های کالا و خدمات که از دیروز در ترکیه اعمال شده، صادر می‌شود.

بانک مرکزی ترکیه در مورد هشدار ریسک بالای تراکنش با ارزهای دیجیتال برای خرید کالا و خدمات هشدار داد و این تراکنش‌ها از دیروز در این کشور ممنوع شده است.

مقامات ترکیه در ماه گذشته میلادی تحقیقات کلاهبرداری درخصوص دو صرافی ارز رمزنگاری شده به نام‌های «و بیت کوین » ( Vebitcoin ) و « تودکس » ( Thodex ) را آغاز کردند.

در پی این تحقیقات و در پی شکایت مشتریان به خاطر دسترسی نداشتن به دارایی خود، ۸۳ نفر دستگیر شدند.

مردم ترکیه برای حفظ ارزش پول خود به خاطر کاهش نرخ لیر (پول ملی ترکیه) و تورم دو رقمی در این کشور به طور فزآینده‌ای به خرید و فروش رمزارزها روی آورده‌اند.

هفته گذشته چهار نفر در ارتباط با کارگزاری وبیت‌کوین به اتهام کلاهبرداری بازداشت شدند. این صرافی به‌طور ناگهانی اعلام کرد که معاملات در آن متوقف شده است که مقام‌های ترکیه با شروع تحقیقاتی در این زمینه حساب‌های بانکی مرتبط با این کارگزاری را مسدود کردند.

چند روز پیشتر هم کارگزاری دیگری با نام تودکس که سرمایه حدود ۳۹۰ هزار کاربر را در اختیار داشت، بسته شد. ترکیه برای «فاروق فاتح اوزر» موسس این کارگزاری حکم جلب بین‌المللی صادر کرده است. گفته شده او به آلبانی گریخته و بیش از ۲ میلیارد دلار پول سرمایه‌گذاران ترک در اختیار او است. پلیس ترکیه همچنین ۶۲ نفر را در ارتباط با این شرکت در داخل این کشور دستگیر کرده است.

پیشتر دولت ترکیه اعلام کرده بود از ۳۰ آوریل پرداخت کالاها و خدمات با استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع: گسترش نیوز

آیا این خبر مفید بود؟