قیمت جوجه مرغ به بیش از 2 برابر رسید

به گزارش رکنا، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران  با اشاره به اینکه بازار تخم مرغ تعریفی ندارد، اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان معادل شانه‌ای ۲۲ تا ۲۴ هزار تومان است.

او افزود: کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان و همه گیری ویروس کرونا تاثیر زیادی بر بازار گذاشته است و صادرات حداکثر یک هزار تومان در قیمت اثر می‌گذارد.

نبی پور از صدور مجوز ۳۷۰ تنی صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت: در هفته گذشته ۳۷۰ تن مجوز صادرات به عراق، افغانستان، عمان و قطر صادر شد که اخذ تعرفه ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی و افزایش قیمت کارتن، شانه و سایر هزینه‌های تولید موجب شده تا صادرات صرفه اقتصادی نداشته باشد.

این مقام‌مسئول تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۶۰۰ تن تا ۲ هزار و ۷۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با کاهش مصرف در داخل میزان مازاد روزانه به بالای ۲۰۰ تن رسیده است که بعد از ماه رمضان با بهبود تقاضا، مصرف تا حدودی بالا می‌رود‌.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با انتقاد از نابه سامانی بازار نهاده‌های دامی بیان کرد: انجمن واردکنندگان طی یک ماه گذشته نتوانستند ارز دریافت کنند که با این وجود آینده روشنی پیش روی تولید نیست.

او در پایان تصریح کرد: با توجه به گران بودن زیرساخت‌های تولید، آینده روشنی پیش روی تولید تخم مرغ وجود ندارد. به عنوان مثال سال گذشته قیمت هر پولت تخم گذار (پرورش جوجه یک‌روزه تخم گذار تا سن ۹۰ الی ۱۱۰ روزه (نیمچه تخم‌گذار) ) ۳۵ هزار تومان بود که امسال به ۸۰ هزار تومان رسیده است، بدین ترتیب یک واحد ۵۰۰ قطعه‌ای رقمی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان باید پول پولت تخم گذار دهد که دولت باید مسئله نقدینگی مرغداران را مشخص کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟