قیمت طلا و سکه کاهش یافت

به گزارش رکنا، محمد کشتی‌آرای روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در هفت روز گذشته را نزولی توصیف کرد و گفت: قیمت اونس جهانی در هفته گذشته یک روند نزولی داشت و به طوری که از ابتدای هفته به طور متوسط ۳۵ دلار کاهش پیدا کرد و امروز به هزار و ۸۱۴ تومان رسید؛ از طرفی دلار آمریکا هم متوسط ۵۷۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و این تغییرات نزولی در قیمت ارز و اونس جهانی طلا، کاهش قیمت‌ها در بازار داخلی طلا و سکه را در یک هفته گذشته به دنبال داشت.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران میزان اُفت قیمت سکه طرح قدیم را نسبت به ابتدای هفته ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: کاهش متوسط قیمت سکه نیز ۳۵۰ هزار تومان بود؛ نیم سکه و ربع سکه علی رغم اینکه نوسانات افزایشی داشتند، اما نسبت به اول هفته بدون تغییر در بازار امروز داد و ستد شدند.

به گفته کشتی‌آرای هر مثقال طلا نیز کاهش ۷۶ تومانی را در این هفته تجربه کرده است و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز متوسط ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشت.

وی با اشاره به کاهش داد و ستد و میزان تقاضا در بازار، حباب سکه را ۲۰۰ هزار تومان عنوان و قیمت‌ها در بازار سکه و طلا را به شرح زیر اعلام کرد:

2965214_932

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:میزان

آیا این خبر مفید بود؟