گمرک دیلم استان بوشهر تا پایان هفته تعطیل شد

به گزارش رکنا، احمد دشتی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا این شهرستان افزود: در این مدت هرگونه فعالیت در گمرک ، تخلیه و بارگیری شناورها و شرکت های تعاونی کارگری و وانت بارها در این مکان تعطیل است.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه چرخه انسانی این ویروس در شهرها و خانواده ها به سرعت درحال انتقال است، بنا به یافته های علمی و تاکید کارشناسان قطع زنجیره آن رعایت فاصله گذاری ، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات ، دورهمی ها و مراسمات است.

فرماندار دیلم بیان کرد: برخی تصمیمات ستاد کرونا استانی و ملی است و شهرستان ها با توجه به رنگ بندی ملزم به اجرای مصوبات ستاد هستند.

وی افزود: مبارزه و قطع زنجیره این ویروس نیاز به یک اجماع همگانی دارد و شبکه بهداشت ، پزشکان و دستگاه های دولتی ،نظارتی و نیروهای نظامی و انتظامی به تنهایی قادر به کنترل آن نیستند.

وی اضافه کرد: در ابتدای شیوع این ویروس در کشور و بویژه شهرستان دیلم مردم و گروه‌های مختلف احساس تکلیف کردند و با اخلاص ، همدلی ،همزبانی ،تعهد و کنار هم بودن را همانند روزهای جنگ تحمیلی برای سلامت مردم به نمایش گذاشتند.

فرماندار دیلم گفت: در روزهای جاری که کشور و شهر دیلم در وضعیت قرمز کرونایی رنج می برند ، بهترین و مناسب ترین قدرت برای قطع زنجیره انتقال این ویروس مردم هستند.

وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ویروس کرونا در برخی آداب ورسوم ،برگزاری مراسمات و بویژه اقتصاد و امرار معاش و زندگی مردم تاثیرات به سزایی داشته است و به نظر می رسد در هفته های آینده دولت نسبت به کسر مالیات و تسهیلات برای کسبه آسیب دیده برنامه هایی دارد.

فرماندار دیلم افزود: برای سلامت مردم در برابر هیچ نهاد ، اداره ،سازمان و شرکت های دولتی وخصوصی تعارف نداریم و شرکت های نفت وگازی فعال در منطقه باید نسبت به رعایت فاصله گذاری ،استفاده از ماسک و بخشنامه های ابلاغی در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

وی گفت: برای جلوگیری از هرگونه تجمع در خانه باغ ها ، بخشدارن با همکاری دهیاران نسبت به شناسایی اقدام و به مالکین نسبت به رعایت مصوبه ستاد کرونا تذکر دهند و در صورت بی توجهی بدون ملاحظه پلمپ خواهند شد.

دشتی با تاکید بر عدم حضور کارکنان غیربومی غیر ساکن و رعایت حضور یک سوم در وضعیت قرمز ادارات تاکید کرد: مدیران دستگا های اجرایی موظف و مکلف به اجرای بند بند مصوبات ستاد مدیریت کرونا هستند و با هرگونه سهل انگاری برخورد خواهد شد.

شهرستان ساحلی دیلم در شمال استان بوشهر در وضعیت قرمز تیره کرونا قرار دارد و شغل عمده مردم آن به دریا وابسته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟