مرز روانی مهم برای طلا/ شایعه عجیب بیت کوین

مردم انتظار دارند دیر یا زود واکسیناسیون عمومی بیماری کرونا را کنترل کند و اوضاع اقتصادی بازسازی شود.

به گزارش رکنا، روند صعودی و ادامه‌دار شاخص دلار و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا سیگنالی است که این امیدها را تقویت می‌کند. در نتیجه استقبال از طلا به عنوان یک پناهگاه امن سرمایه‌گذاری در شرایط نااطمینانی کاهش یافته و افت قیمت را موجب شده است.

البته عده‌ای از کارشناسان اقتصادی در شرایط کنونی نیز توصیه به فروش طلا نمی‌کنند و معتقدند روند قیمتی فلز زرد رنگ تغییرخواهد کرد، اما نمی‌توان زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد.

سود 16 درصدی بیت کوین در 4 روز

افت قیمت طلا به عنوان یک دارایی امن در حالی است که استقبال از دارایی‌های با ریسک بالاتر در حال افزایش است. بیت کوین دارایی است که در طول 4 روز گذشته، 16 درصد سود برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورد، اما این روند می‌توانست معکوس باشد. قیمت این ارز دیجیتال در روز سه شنبه بیشترین قیمت حدود 59 هزار و 380 دلار را تجربه کرد. این درحالی است که تنها چهار روز پیش قیمت بیت کوین درحوالی 51 هزار دلار نوسان می‌کرد و رشد 16 درصدی قیمت در کمتر از چهار روز اتفاق افتاد.

خبر بد برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجتالی شایعه ای است که در هند بر سر زبان ها افتاده است،ظاهرا پارلمان هند در حال تصویب طرحی است که معاملات ارزهای رمزنگاری را به طور کامل ممنوع می کند.

در سال 2018 ، بانک مرکزی هند تلاش کرد تا تجارت بانک ها در رمزنگاری را ممنوع کند. اما سال گذشته ، دیوان عالی هند این ممنوعیت را لغو کرد و امید به رونق را افزایش داد.

هیچ کس حتی به کارشناسان نمی دانند اکنون چه اتفاقی خواهد افتاد. موضع رسمی دولت طی سالهای گذشته بسیار منفی بوده است. اما برخی از جناح های سیاسی نظر مثبتی به تجارت ارزهای رمز نگاری دارند.

حدس و گمان این است که دولت ممکن است سرانجام پرداخت با ارزهای دیجتالی را ممنوع کند اما امکان افراد در نگهداری ارزهای دیجتالی را به عنوان سرمایه گذاری (به شرط پرداخت مالیات) حفظ کند. هند می خواهد قدرت خود را بر پول خود حفظ کند و قصد دارد در زمان مناسب روپیه دیجیتال صادر کند.

اما ، به یک معنا اساسی ، موقعیت دقیق دولت ممکن است مهم نباشد. صنعت رمزنگاری هند ، هرگونه تدوین سیاست ، در حال ایجاد است و این به این دلیل است که تقاضا در میان جمعیت های برجسته هند بسیار زیاد به نظر می رسد.

هند یکی از جوانترین کشورها در جهان است و این جوانان 28 تا 29 ساله افرادی هستند که می خواهند بخشی از انقلاب دیجتالی باشند.

هندی های جوان تر ، بیت کوین را جایگزینی برای طلا می دانند که به طور سنتی جذابیت خاصی دارد. طلا سرمایه انتخابی برای نسل قدیمی خواهد بود. اما نسل جوان بیت کوین را مزیت می داند طلا نوسان بالایی ندارد اما بیت کوین بسیار سریع حرکت می کند و برای جوانان پر هیجان است. از این نظر کار دولت هند سخت است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟