بانک مرکزی و بورس برای ورود به بازار ‎رمزارزها درخواست دادند

مجتبی توانگر با اشاره به افزایش تمایل مردم به معامله رمزارزها برای جبران ناکامی‌ها در بورس در توئیتر اعلام کرد: بانک مرکزی و سازمان بورس در زمینه رمزارزها و تدوین قوانین لازم باید اقدام فوری انجام دهند. قطعا نمی‌توان بدون مشخص بودن محدوده و قواعد فعالیت در این زمینه، انتظار رفتار مسئولانه از فعالان این حوزه و مردم داشت چراکه برخی که علاقه مند به فعالیت قانون‌مند هستند، اکنون مطالبه دارند که چارچوب‌های فعالیت را اعلام کنید.

به گزارش رکنا، خلاء قانونی هم می‌تواند باعث گسترش فعالیت‌های اغواگرایانه برخی افراد ناسالم ناشی از این خلاء قانونی شود و برخی مردم فریب این موضوع را بخورند. در این شرایط هم نمی‌توان فعالان مسئولیت‌پذیر و درست‌کار و توانمند را از کلاه‌برداران تشخیص داد و هم مدعیان متعدد از بین مردم ایجاد خواهد شد که خواهند گفت اگر منعی یا مقرراتی وجود داشت در این حوزه متضرر نمی‌شدیم.

فضای نیمه نخست سال جاری در بورس این انتظار غلط را در ذهن مردم ایجاد کرد که باید یک‌شبه پولدار شوند و راه درست پولدار شدن از تلاش نمی‌گذرد. ضرر وارد شده به مردم هم باعث ایجاد حس عقب‌افتادگی از برخی از دوستان و نزدیکان شد که اینگونه پول‌دار شده بودند. برای جبران این موضوع دنبال یک ابزار می‌گشتند که رمزارزها وارد و به عنوان گزینه راحت پول‌دار شدن معرفی شد.

طبیعی است در این فضا این موضوع طرفدار پیدا می‌کند. جالب است بدانید برخی افراد با شامه قوی هستند که هم در بورس با قیمت‌های بالا ‎سهام فروختند و هم در این بازار به موقع وارد شده و درحال فروختن رمزاررها به این سیل مردم متقاضی هستند و به قول معروف همه جا از مردم نوسان می‌گیرند. در زمینه رمزارزها هم هرچه سریع تر باید بانک مرکزی و سازمان بورس اقدام کنند و اگر دولت مایل است لایحه به مجلس تقدیم کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟