راه آهن به مترو تهران وصل شد

معاون وزیر راه از اتصال ایستگاه راه آهن تهران به مترو توسط گالری زیر سطح برای نخستین بار در کشور جهت مبادله مسافر خبر داد و گفت: سال آینده خطوط ریلی چهار خطه تهران-کرج و تهران-پیشوا به بهره‌برداری‌ می‌رسد.

به گزارش رکنا، سعید رسولی در آیین بهره‌برداری از ۱۰۵ پروژه راه آهن به ارزش ۱۴۴۵ میلیارد تومان با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: تعدادی از پروژه‌ها در مقیاس بزرگ بوده و ارزش داشت مراسم جداگانه برای افتتاح آنها برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که راه آهن جمهوری اسلامی ایران طی امسال انجام داده اتصال مراکز عمده بار بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به شبکه سراسری راه آهن بوده است.

وی افزود: در این راستا پروژه اتصال مراکز عمده بار به خطوط اصلی راه‌آهن اجرا شد که باعث می‌شود ۵.۵ میلیون تن بار به ظرفیت حمل خطوط ریلی افزوده شود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سال گذشته ۴۸ میلیون تن بار در ۱۱ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جابه‌جا شد، گفت: ارزش سی و چهار و نیم کیلومتر خطوط فرعی ساخته شده برای اقتصاد کشور حدود سه هزار میلیارد تومان است.

رسولی یکی از اولویت‌های راه‌آهن را اتصال به شبکه سراسری به چشم‌های بار و ایجاد بهره‌وری و ارزش افزوده عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم امسال در حوزه ریلی بازسازی ماشین‌آلات به ارزش ۵۳۱ میلیارد تومان بوده است. همچنین ATC خط آهن قم- میبد جزو پروژه‌های مهمی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

رسولی با اشاره به اینکه نخستین قطعه ریلی چهار خطه کشور امروز به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: سال آینده خطوط چهار خطه تهران-پیشوا و تهران-کرج به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی احداث و تجهیز مرکز داده جدید ساختمان مرکزی به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان نیز از دیگر پروژه‌های مهم افتتاحیه امروز در دهه مبارک فجر است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران اتصال ایستگاه راه آهن تهران به مترو توسط گالری زیر سطح برای نخستین بار در کشور جهت مبادله مسافر را یکی دیگر از پروژه‌های مهم افتتاحی امروز عنوان کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟