قیمت جهانی طلا امروز سه شنبه 14 بهمن ماه

به گزارش رکنا، به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران پس از رشد قیمت های جلسه گذشته در بازار فلزات گرانبها اقدام به برداشت سود کرده اند، و در حالی که جمهوری خواهان تلاش دارند رقم بسته محرک مالی پیشنهادی بایدن را پایین بیاورند، قیمت طلا و نقره امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.29 درصد کاهش به 1855 دلار و 29 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.33 درصد کاهش به 1857 دلار و 70 سنت رسید.

چند سناتور جمهوری خواه از دولت بایدن خواسته اند تا رقم بسته محرک مالی پیشنهادی خود را از 1.9 تریلیون دلار به 600 میلیارد دلار کاهش دهد تا بتوانند از تصویب آن حمایت کنند. جو بایدن دیروز گفت، با بسته ای که نتواند نیازهای فعلی اقتصاد آمریکا را تامین کند موافقت نخواهد کرد.

قیمت فلز نقره نیز که روز دوشنبه با 7.3 درصد جهش به 30 دلار و 3 سنت یعنی بالاترین رقم از فوریه 2013 رسیده بود، امروز با 1.5 درصد افت به 28 دلار و 54 سنت رسید.

ادوارد میر تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در این باره گفت: «این واقعیت که قیمت نقره به تنهایی و بدون افزایش مشابه در سایر فلزات گرانبها و صنعتی اینگونه بالا رفته و نشان می دهد که این رشد قیمت دوام نخواهد داشت و قیمت به شدت افت می کند.»

عامل دیگر افت قیمت نقره این بود که برخی از اعضای شبکه اجتماعی ردیت از تجارت خرد خواستند تا دست از معامله بردارند. تحلیلگران انتظار دارند نوسانات در بازار نقره در روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

به گفته کایل رویدا، تحلیلگر آی جی مارکت، رفتار دیوانه وار بازار در این روزها سبب شده تا امکان پیش بینی تحولات قیمت بسیار پایین بیاید.

قیمت فلز پلاتین هم امروز با 1.5 درصد کاهش به 1110 دلار و 77 سنت رسید. قیمت فلز پالادیوم هم با 0.3 درصد رشد به 2253 دلار و 3 سنت رسید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟