خبری خوش درباره صندوق سرمایه‌گذاری طلا

به گزارش رکنا،پیش زمینه راه‌اندازی این صندوق، گواهی سپرده بر پایه شمش طلا است که قرار است از سوی بورس کالای ایران صادر شود. ایمیدرو در روز سوم آبان ماه امسال، تفاهمنامه‌ای با بانک ملت امضا کرد که در آن شرکت طلای زرشوران (زیرمجموعه این سازمان) به عنوان تولیدکننده شمش و بانک ملت به عنوان خزانه دار شمش طلا، فعالیت خواهند کرد.
پیش از این، بورس کالای ایران تنها با پشتوانه سکه (امامی)، اقدام به صدور گواهی سپرده در حوزه طلا کرده است و از این رو انتشار گواهی سپرده با پشتوانه شمش، برای نخستین بار صورت می‌گیرد.​
از سوی دیگر شرکت طلای زرشوران، به عنوان تولیدکننده نیز در حال طی کردن مراحل اخذ گواهی نامه ایزو ۱۷۰۲۵ (به عنوان یک الزام) است. در همین حال تضامین بانک ملت نیز برای انتشار گواهی سپرده باید از سوی مرجع ذیصلاح (شرکت سپرده‌گذاری مرکزی)، مورد تایید قرار گیرد. با طی شدن این دو فرآیند و پس از عقد قرارداد بین "زرشوران" ‌و "بانک ملت"، اجازه صدور نخستین گواهی سپرده بر پایه شمش طلا صادر می‌شود.
با طی شدن این مقدمه، ایمیدرو از طریق مشاور خود، اقدام به دریافت مجوز "صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه شمش طلا" از سازمان بورس و اوراق بهادار می‌کند. تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری طلا، یکی از روش‌های نوینی است که ایمیدرو با هدف جذب سرمایه و تامین مالی در پیش گرفته است.
ایمیدرو پیشتر نیز با بهره گیری از سودهای انباشته شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی و هدایت آن به افزایش سرمایه، اقدام به تنوع بخشی در مسیر تامین مالی توسعه بخش کرده بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟