صعود دارا یکم به صدر ارزش معاملات

به گزارش رکنا،صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.
حقیقی‌ها معادل ۲۳میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کیان (کیان) را از حقوقی‌ها خریدند (۳۸درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) را به ارزش ۲۰میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۷درصد معاملات).​ ​
دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «دارا یکم» رشد پنج درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) با زیان ۰.۴درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۹درصد) در رابطه با صندوق «دارا یکم» در تابلو معاملات نقش ببندد.
دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۵۱درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین سه میلیارد تومان خروج پول حقیقی داشتند.
کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم بیش از هزار و ۱۲۵میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۸۱۰میلیون تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی بیش از ۳۰۰میلیارد تومان بوده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟