تفاوت دلار 25 هزار تومانی و 4200 تومانی به مردم پرداخت شود

به گزارش رکنا، حمید حسینی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق اظهار داشت: گرچه موافق دلار 4200 تومانی نیستم ولی به صورت کلی در برخی مواقع ناچار هستیم به چنین شرایطی تن دهیم تا اوضاع بدتر نشود.

وی بیان کرد: به عبارت دقیق‌تر لازم است بسنجیم و ببینیم که امکان کنترل قیمت‌ها را در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی خواهیم داشت یا خیر؟! این مورد برای کالاهای اساسی جایگاه ویژه‌ای دارد و شرایط باید به گونه‌ای پیش رود تا مبادا مشکلات مضاعفی دامن‌گیر مردم شود.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و عراق افزود: اگر بتوان برای واردکننده دلار ۲۵ هزار تومانی گرفت و در مقابل مابه‌التفاوت آن را به مصرف‌کننده تحت عنوان یارانه بیشتر پرداخت کرد کمی معقول‌تر خواهد بود، گرچه تجربه نشان داده مردم این مورد را باور ندارند و همین مساله هم می‌تواند تبعاتی را به دنبال داشته باشد.

حسینی افزود: خیلی از کالاهای سوبسیدی ما اکنون از کشور خارج می‌شود و اگر بتوان روش عاقلانه‌ای اتخاذ کرد که به مردم اطمینان دهیم در صورت حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، کالا را به صورت آزاد تهیه کنند، ولی تفاوت آن (دلار آزاد و ۴۲۰۰ تومانی) را به مصرف‌کننده پرداخت کنیم راهکار مفیدی خواهد بود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟