فروش مخفیانه گوشت مرغ بالاتر از قیمت مصوب!

به گزارش رکنا، امروز مرغ در تهران نیست، بر اساس مشاهدات از مناطق مختلفی از تهران تعداد زیادی از فروشندگان مرغی برای فروش به مشتری نداشتند و برخی نیز مرغ را تنها به صورت قطعه بندی شده به فروش می رسانند تا مشمول برخورد تعزیراتی نشوند.

مشاهدات میدانی انجام شده مربوط به دو مرغ فروشی در میدان کاج محله سعادت آباد، خیابان اول نیروی هوایی،میدان بروجردی و شیوا است.
یکی از مرغ فروشان در سعادت آباد در پاسخ به اینکه چرا مرغ ندارید می گوید: مرغ نیست و برایمان نیامده است.

مرغ فروشی دیگری نیز در خیابان سعادت آباد که ظاهرا می خواهد حفظ آبرو کند در ساعت ۱۳.۰۰ با صدای آهسته میگوید: هنوز برایمان مرغ نیامده است، قربان!

مرغ فروش دیگری در خیابان نیروی هوایی منطقه پیروزی در شرق تهران نیز می گوید: با این قیمت هایی که تعیین شده فروش مرغ صرف ندارد و مرغ دولتی را نیز نمی توانیم تهیه کنیم و قیمت عمده فروشی مرغ را در بازار گران کرده اند.

بنابر این گزارش برای پیگیری این موضوع به سراغ مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران می رویم که در این ارتباط مسئولیت مستقیم دارد اما موفق به مصاحبه با وی نشدیم به ناچار به سراغ یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی می رویم.

یوسفی خود ضمن تعجب از این موضوع گفت: از امروز مرغ فروشی ها را مکلف کرده اند که نباید مرغ را بیشتر از ۲۰۴۰۰ تومان به فروش برسانند اما سود کمی برای خرده فروشی و توزیع آنها در نظر گرفته شده که هزینه های آنها را پوشش نمی دهد.

وی افزود: بر این اساس قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار نباید بیشتر از ۱۸۵۰۰ تومان و در مرغ فروشی های سطح شهر نباید بیشتر از ۲۰۴۰۰ تومان باشد اما مرغ در میدان بهمن امروز ۲۰ هزار تومان به فروش می رسد و از نظر ما نیز لازم است در سود خرده فروشی و توزیع برای مرغ فروشان تجدید نظر صورت گیرد.

وی تاکید کرد: البته وضعیت تامین خوراک دام مرغداران نیز هنوز درست نشده است و تولید کنندگان نیز با چالش مواجه هستند.

بنابر این گزارش البته هستند فروشندگانی که مرغ برای فروش آورده اند و آن را نیز به قیمت مصوب به فروش می رسانند اما آنها نیز ظاهرا از این شرایط راضی نیستند.

مرغ فروشی دیگری در خیابان مالک اشتر که مرغ را به قیمت مصوب به فروش می رساند با کشیدن آهی قیمت فروش خود را ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام میکند.

فروش یواشکی
برخی از فروشگاه ها نیز مرغ را به قیمت بالایی به فروش می رسانند اما در آنها خبری از نصب قیمت در فروشگاه به خاطر ترس از برخورد تعزیراتی نیست.

یکی از این فروشگاه ها لوکس که در خیابان ظفر قرار دارد قیمت مرغ معمولی را ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان و نرخ فروش مرغ یک مرغداری خاص را نیز ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام می کند.

فروشگاهی دیگر نیز که مرغ را خارج از نرخ مصوب به فروش می رساند قیمت فروش هرکیلوگرم را ۲۷۷۰۰ تومان اعلام میکند.

بنابراین گزارش در برخورد با فروش یک محصول باید به تمام زنجیره های تولید و توزیع توجه شود تا از ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری به عمل آید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟