قیمت های عجیب قارچ در خرده فروشی‌ ها

قیمت قارچ / مهدی رجبی رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی از افزایش سرانه مصرف قارچ خبر داد و گفت: با گسترش ویروس کرونا و عدم صادرات منظم، مازادی در عرضه نداریم چرا که سرانه مصرف در داخل افزایش یافته است.

او افزود: علی رغم کاهش نرخ دلار، نرخ نهاده‌های تولید به طور مداوم در حال افزایش است که با این وجود انجمن در حال بررسی نرخ تمام شده است که امیدواریم هفته آینده نرخ نهایی اعلام شود.

قیمت قارچ

رجبی از ثبات نرخ قارچ در بازار خبر داد و گفت: درحال‌حاضر قیمت هر کیلو قارچ درب مزرعه ۲۲ تا ۲۴ هزار تومان است که با این وجود حاشیه سود تولیدکننده کمتر از ۱۰ درصد است که اگر افزایش نرخ نداشته باشیم، تولیدکننده دچار مشکل خواهد شد.

این مقام مسئول با انتقاد از عرضه قارچ فله با نرخ ۵۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها بیان کرد: گرچه در ایام کرونا، قارچ در مقایسه با دیگر سبزیحات در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارد، اما فروش با نرخ‌های ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان در بازار خرده فروشی منطقی نیست چرا که تولیدکننده حداکثر ۲۵ هزار تومان هر کیلو قارچ را عرضه می‌کند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ در پایان از افزایش سرانه مصرف قارچ خبر داد و گفت: بنابر آمار نقطه به نقطه، سرانه مصرف ۲۵ درصد افزایش یافته است که با وجود توقف صادرات مشکلی نداریم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟