پهلوگیری کشتی ۴۲ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندرعباس

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی اظهار داشت: با دستور قضایی اقدامات لازم برای پهلو گیری کشتی ۴۲ هزار تنی حامل روغن خام خوراکی در بندرعباس انجام و مواد اولیه مورد نیاز برای تعداد زیادی از کارخانه های تولید روغن در سراسر کشور تأمین شد.

وی ادامه داد: در بازدید صورت گرفته از بندر شهید رجایی بندرعباس و پس از کسب اطلاع از مشکل به وجود آمده برای ترخیص محموله بزرگ روغن های خام وارداتی که مواد اولیه بسیاری از کارخانه های تولید روغن در سراسر کشور را تشکیل می دهد، دستورات صریح قضایی به منظور رفع موانع موجود صادر شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: عدم پهلوگیری کشتی حامل این محموله در بندر شهید رجایی بندرعباس ناشی از اختلاف مالی میان شرکت صادرکننده و شرکت غله بوده است که با توجه به حجم زیاد روغن وارداتی موجود در کشتی و مسائل به وجود آمده که باعث شده بود کشتی یاد شده به مدت سه ماه بلاتکلیف رها شده و محموله روغن آن روی دریا نگهداری و در معرض خطر تضییع قرار گیرد.

صالحی افزود: مقرر شد، در سریع ترین زمان ممکن جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوطه و با حضور نمایندگان شرکت غله و وکیل کاپیتان کشتی برگزار شود و در اسرع وقت با مشخص شدن وضعیت این روغن ها، نسبت به تخلیه کامل آن اقدام شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه با اقدام به موقع دستگاه قضایی کشتی مزبور با محوله ۴۲ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندر شهید رجایی بندرعباس پهلوگیری کرده و در نتیجه میزان قابل توجهی از مواد اولیه مورد نیاز برای بسیاری از کارخانه های کشور تأمین خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده این کشتی به صورت کامل تخلیه و محموله روغن آن برای کارخانه‌های سراسر کشور فرستاده می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟