پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول آبان / قیمت طلا ثابت می‌شود

به گزارش رکنا، روز چهارشنبه با افزایش هزار و 250 هزار تومانی قیمت دلار و همچنین افزایش 27 دلاری قیمت انس جهانی طلا و رسیدن آن به کانال یک هزار و 927 دلار قیمت طلا در بازارهای داخلی مجدد گران شد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز علت افزایش قیمت طلا در بازارهای داخلی را نوسان قیمت دلار و افزایش انس جهانی طلا دانست.
براهیم محمدولی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا در هفته پیش‌رو افزایش خواهد یافت؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه بانک مرکزی ارز مورد نیاز را در بازار عرضه کند و قیمت دلار کاهش یابد، قیمت طلا نیز در هفته آینده ارزان خواهد شد اما برآوردهای ما حاکی از این است که هفته آینده قیمت طلا کاهش یا افزایش چندانی نخواهد داشت و نرخ آن تا روز دوشنبه (نسبت به روز چهارشنبه گذشته) ثابت باقی می‌ماند.
او با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا به تمهیدات بازار طلا اشاره و اظهار کرد: با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا بازار طلا به دلیل ضدعفونی معابرعمومی شنبه تا یک‌شنبه تعطیل است. از این‌رو قیمت طلا دوشنبه تغییر چندانی نخواهد کرد.
محمدولی با اشاره به آخرین قیمت انواع سکه‌ گفت: طبق آخرین آمارها قیمت سکه طرح جدید در روز چهارشنبه 99/7/30 با 450 هزار تومان افزایش با قیمت 14 میلیون و 440 هزار تومان معامله شد. نیم سکه اما با قیمت هفت میلیون و 500 هزار تومان ثابت باقی ماند. ربع سکه اما با کاهش 600 هزار تومانی رقم چهار میلیون و و 800 هزار تومان را ثبت کرد. همچنین سکه گرمی نیز با 100 هزار تومان کاهش با قیمت دو میلیون و 600 هزار تومان معامله شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟