وزیر نفت: کرونا یک روز هم تولید نفت وگاز کشور را متوقف نکرد

«بیژن زنگنه» امروز (سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۹) در مراسم اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی از طرف وزارت نفت به بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز کشور گفت: از مجاهدت کادر درمان قدردانی می‌کنم همواره می‌دانم که چه فشار سنگینی روی آنهاست.

زنگنه افزود: وزارت نفت از اولین دستگاه هایی بود که به دلیل حساسیت فعالیت ها و عدم امکان تعطیلی کار نفت، پیش‌قدم شد.

وزیر نفت با بیان اینکه اجرای این اقدام همراه با سلامت کارکنان در دستور کار قرار گرفت، گفت: برای جزایر، سکوها و واحدهای عملیاتی نمی توانستیم کار را تعطیل کنیم.

زنگنه ادامه داد: مسائلی که در صنعت داشتیم قابل اغماض است؛ همکاران وزارت نفت در این مدت از هیچ کوششی برای کاهش درد و رنج دریغ نکردند.

وی تاکید کرد: غذا و دارو برای مردم است اما آمریکا اعلام می کند در تحریم مردم را هدف قرار ندادیم.

وزیر نفت با اشاره به اینکه برای تولید مواد ضدعفونی و … هر کمکی را انجام دادیم و از این به بعد نیز ادامه می دهیم، گفت: تلاش می کنیم فشار بر مردم کم شود.

وی با بیان اینکه عنوان مسوولیت های اجتماعی را نفت مطرح کرد، افزود: نمی توانیم خودمان را از مردم مناطق نفتی جدا ببینیم.

زنگنه ادامه داد: نفت در شرایط سختی است، اما مردم در شرایط سخت تری هستند. البته رعایت پروتکل ها واقعا اثر گذار است.

وزیر نفت با آرزوی موفقیت برای وزارت بهداشت، گفت: یک روز تولید ما به خاطر کرونا کم نشده است ،اگر نفت و گاز تولید نشود، برق و آب نیز تولید نخواهد شد.

وی با بیان اینکه خداوند فداکاری کادر درمان را می بیند و دعای مردم پشت سر شما است؛ آقای نمکی ما را مانند کارکنان خود بدانید شما در موضوع کرونا فرمانده هستید و هر دستوری بفرمایید ما برای کاهش آلام مردم انجام می‌دهیم.

وزیر نفت ابراز امیدواری کرد: امیدواریم مریضی نباشد که از دستگاه ونتیلاتور استفاده کند اما ما این تجهیزات را تهیه کردیم، رعایت پروتکل کاملا اثرگذار است و ما این موضوع را به وضوح در بخش نفت دیدیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟