دلیل نوسان قیمت مرغ در بازار چیست؟

به گزارش رکنا ، مجتبی تقی زاده، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی البرز با بیان این که قیمت نهاده‌ها عامل نوسان قیمت مرغ در بازار است، گفت: اگر مسئله تامین نهاده‌ها با قیمت مناسب حل شود قیمت مرغ به حد متعادل می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی البرز گفت: تعطیل شدن رستوران‌ها و تالار‌ها و میهمانی‌های خانوادگی در اواخر خرداد تا انتهای اردیبهشت عامل اصلی نوسان غیر متعارف قیمت مرغ بوده است و قیمت کنونی مرغ کم کم به حالت عادی خود باز خواهد گشت و در حال حاضر ۹۰ درصد قیمت مرغ قیمت تمام شده تولید است و ده درصد دیگر به خاطر عدم تامین مقدار کافی نهاده‌ها است.

65 هزار تن مرغ گوشتی نیاز سالانه مردم البرز

تقی زاده گفت: میزان مورد نیاز مرغ گوشتی سالانه مردم استان ۶۵ هزار تن است که از این مقدار ۱۳ هزار تن تولید درون استانی است ومابقی نیاز از استان‌های مجاور تامین می شود.

تقی زاده گفت: ظرفیت استان ۱۱۵ واحد پرورشی مرغداری، مرغ تخم گذار است و ظرفیتشان هم هشت و نیم میلیون قطعه است و ۱۹۵ واحد مرغداری گوشتی داریم که ظرفیتشان هم چهار میلیون و سیصد هزار قطعه است و مقدار جوجه ریزی سالانه ما در حدود ۵۰۰ هزار قطعه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟