100 پرونده مالیاتی برای تراکنش‌های بالای 100 میلیارد تومان در هرمزگان تشکیل شده است

رضا شاکر مریدی اظهار کرد: وقتی صحبت از افزایش آمار اخذ مالیات در هرمزگان می‌شود، مطلقا به معنای فشار به کسبه و فعالان اقتصادی استان نیست بلکه تمرکز ما بر جلوگیری از فرارهای مالیاتی و اخذ مالیات از بخش‌هایی است که فعالیت اقتصادی دارند اما مالیات پرداخت نمی‌کنند.

100 پرونده مالیاتی برای تراکنش‌های بالای 100 میلیارد تومان در استان تشکیل شد

وی افزود: در همین زمینه رصد تراکنش‌های بالای مالی در شبکه بانکی به طور دقیق در حال انجام است و 100 پرونده مالیاتی برای تراکنش‌های بالای 100 میلیارد تومان در استان تشکیل شده است که صدور برگه مالیاتی برای صاحبان این تراکنش‌ها و دعوت از آنها به منظور بررسی این تراکنش‌ها جهت اخذ مالیات در حال انجام است.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان در بیان سهم کسبه از کل مالیات دریافتی در استان نیز عنوان کرد: کل مالیاتی که از کسبه در کل استان دریافت می‌شود معادل 4 درصد از کل درآمد مالیاتی استان است و لذا ما در این بخش، با تعامل کامل عمل می‌کنیم.

مریدی درباره نقش امور مالیاتی در حمایت از تولید نیز گفت: در سال 98 معادل 350 میلیارد تومان استرداد مالیات ارزش افزوده به صادرکنندگان و تولیدکننندگان داشته‌ایم و امور مالیاتی هرمزگان در سال 96 و 97 به عنوان رتبه اول استرداد ارزش افزوده به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان در کشور دست یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس

آیا این خبر مفید بود؟