افزایش ۴۸ درصدی خرید گندم از کشاورزان فارس

به گزارش رکنا، قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در نشست شورای کشاورزی استان گفت: تاکنون از کشاورزان فارس ۹۱۲ هزار و ۷۴۲ تن گندم خریداری شده که در مقایسه با پارسال رشد ۴۸ درصدی افزایش یافته است.

او، بیان کرد: با همکاری شرکت غله و تعاون روستایی در ۱۴۲ مرکز ،گندم برای نگهداری و ذخیره سازی به عنوان محصول استراتژیک و کارخانجات تولیدی مانند ماکارونی و آرد خریداری می‌شود.

لطیف رستاد مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس تصریح کرد: در حال حاضر به ۲ هزار و ۵۹ میلیارد تومان یعنی ۹۴ درصد از مطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شده که با پرداخت ۱۰۳ میلیارد تومان به کلزاکاران نزدیک به ۱۰۰ درصد مطالبات آنان نیز تسویه شد.

رشد 40 درصدی نسبت به سال قبل

او، با اشاره به حمل۳۵۰ هزار تن گندم درون استانی و افزایش۳۳ درصدی در مقایسه با پارسال، ادامه داد: ۱۳۳ هزار تن حمل برون استانی و ۲۵ هزار تن حمل ریلی در استان داشته ایم که نسبت به پارسال رشد ۴۰ درصدی داشته است.

هدایت رحیمی مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس نیز با بیان اینکه با توافق کامل خرید گندم رو به پایان است، افزود: امسال خیلی بهتر از سال‌های گذشته گندم تولید شده در چرخه خرید توافقی یا تضمینی قرار گرفت.

او، اضافه کرد: تاکنون ۳۳ هزارتن گندم به صورت توافقی خریداری شده است که ۲۸ هزارتن مربوط به سازمان تعاون روستایی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟