برق روی مدار پرمصرفی

به گزارش رکنا، روزها و شب‌های پرمصرفی را از نظر مصرف برق سپری می کنیم و در این بین گرمای هوا و استفاده از وسایل سرمایشی در ساعات میانی روز و همچنین استفاده از وسایل برقی در ساعات اولیه شب، نقش پررنگی در افزایش مصرف برق دارد.

سهم استفاده وسایل سرمایشی همچون کولرهای گازی و آبی در مصرف برق، امسال به 40 درصد رسیده که سهم بسیار بالایی است و این سهم بالا نشان می دهد که اگر در ساعات پیک (12 تا 17 و 20 تا 23) درجه کولرهای گازی روی درجه آسایش (24 درجه) و دور کولرهای آبی رود دور کُند تنظیم شود، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف برق شده و مشکلی در تأمین برق کشور به وجود نخواهد آمد.

مصرف بالای برق در ساعات اولیه شب گذشته

طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در شبانه روز گذشته بیشترین میزان مصرف لحظه ای برق مربوط به ساعت 21 و 21 دقیقه و به میزان 58 هزار و 224 مگاوات بوده، همچنین پیک روزانه مصرف برق در روز گذشته در ساعت 12 و 29 دقیقه و به میزان 58 هزار و 183 مگاوات ثبت شده است.

افزایش پیک مصرف برق و عبور مصرف از مرز 58 هزار مگاوات درحالی است که ظرفیت عملی تولید برق کشور در تابستان امسال حدود 58 هزار و 500 مگاوات است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟