تعیین تکلیف صنوف تعطیل شده به دلیل کرونا / گران فروشان ماسک بخوانند

به گزارش رکنا، قاسم نوده فراهانی در خصوص تعطیلی برخی صنوف اظهار داشت:‌ در حال حاضر تعطیلی برخی صنوف تا پایان هفته تمدید شده و باید دید در ادامه راه چه تصمیمی گرفته می‌شود. در حال حاضر اتاق اصناف جلسات خود را کاهش و کارگروه‌ها نیز تشکیل نمی شود.

وی در خصوص امکان افزایش تعداد صنوف تعطیل شده توسط ستاد ملی کرونا، گفت:‌ فعلا اتفاق جدیدی رخ نداده ولی برخی صنوف تعطیلی بردار نبوده و نمی توان آنها را تعطیل کرد، زیرا نیاز مردم را تأمین می‌کنند. همچنین کاهش شیوع کرونا مستلزم رعایت موارد بهداشتی است که متاسفانه عدم رعایت این نکات منجر به ایجاد چنین شرایطی شده است.

رئیس اتاق اصناف تهران در مورد قیمت ماسک نیز گفت: همان طور که بارها گفته شده، تولید ماسک در شرایط مطلوبی است زیرا هم از طریق بسیح اصناف و هم از طریف کارگاه‌ها تولید ادامه دارد. در حال حاضر نیز قیمت ماسک کارگاهی (تولید با ماشین) 1300 تومان و ماسک دست ساز 1500 تومان به فروش می‌رسد.

فراهانی در پاسخ به این سوال که در بسیاری از مراکز ماسک با این قیمت عرضه نشده و گران‌تر است، تأکید کرد:‌ قطعا با متخلفان برخورد می‌شود و تعداد پرونده‌هایی که در تعزیرات وجود دارد، گواه این موضوع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟