اجازه استخدام ۳ هزار پرستار صادر شد

به گزارش رکنا، محمدباقر نوبخت در آیین افتتاح بیمارستان ولیعصر (عج) بروجن اظهار داشت: ملت ایران ملتی حق شناس هستند و می‌دانند فرزندان برومند عرصه درمان چه کاری انجام می‌دهند. دولت هر آنچه که در خصوص تقویت نسبت به کادر درمان باشد ادا می‌کند.

وی گفت: سال گذشته به دلیل تقارن ماه اسفند با اوج کرونا ۱۰۰ درصد اعتبارات بخش بهداشت و درمان به رغم اینکه کشور از نظر وضع مالی در تحریم و رکود ناشی از کرونا بود، اختصاص یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برای سال ۹۹ یک میلیارد یورو با اجازه رهبری از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت، ادامه داد: طی روز‌های آتی از محل یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی، ۶ هزار میلیارد تومان بین دانشگاه‌های مختلف علوم‌پزشکی کشور توزیع خواهد شد. هفته گذشته یک هزار میلیارد تومان برای پرداخت به وزارتخانه ابلاغ شد که میان بیمارستان‌ها توزیع شود.

وی از اجازه استخدام سه هزار نفر کادر درمان با اولویت پرستاران خبر داد و گفت: دولت خود را موظف می‌داند با تمام مضیقه‌ها، از کادر درمانی صیانت کند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه قبل از اینکه راه دسترسی در اختیار بیماران قرار گرفت بیمارستان افتتاح شد، خاطرنشان کرد: امید است ما شاهد این باشیم که کمترین استفاده از نظر سلامت مردم این شهرستان باشد.

نوبخت همچنین در آیین کلنگ زنی راه دسترسی مرکز آموزشی درمانی ولیعصر بروجن اظهار داشت: ظرف ماه آینده آسفالت این مسیر عملیاتی خد شد و رو گذر آن تا دهه فجر عملیاتی خواهد شد. اعتبار پروژه ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟