۵۸ فقره سرمایه‌گذاری خارجی با ارزش ۸۳۲.۶ میلیون دلار طی سه ماه

به گزارش رکنا، بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در دوره مورد بررسی از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری سهم بخش صنعت ۶۸ ، معدن ۲۰ و تجارت ۱۲ درصد است. از ۲۶ فقره اشاره شده، ۱۰ شرکت با ۱۰۰ درصد سهامدار خارجی، ۱۳ شرکت به صورت مشارکتی با شرکای داخل (J.V) و ۳ مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT هستند.

بیشترین حجم سرمایه‌گذاری

همچنین بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در دوره مورد بررسی در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، کسب و کارهای اینترنتی و ساخت کک، فرآورده‌های حاصل از تصفیه نفت بوده است.

چهار کشور اول از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری خارجی

براین اساس، چهار کشور اول از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کشورهای آلمان، امارات، اتریش و چین هستند و بیشترین تعداد سرمایه‌گذاری‌ها توسط کشور افغانستان با ۸ مورد و کشورهای چین، امارات متحده عربی و آلمان رتبه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین  استان‌های سیستان و بلوچستان، تهران و البرز به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کسب کرده‌اند.

 گفتنی است، سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شامل کلیه درخواست‌ها اعم از سرمایه‌گذاری جهت ایجاد طرح‌های جدید، خرید سهام شرکت‌های موجود و همچنین سرمایه‌گذاری‌های خارجی صورت گرفته در سنوات گذشته و بدون پوشش حمایتی قانون است.

جدول گزارش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت طی سه ماهه اول به پیوست قابل مشاهده است.

ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟