قیمت ‌ها در سامانه ۱۲۴ گرانتر از بازار!

به گزارش رکنا، حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افزایش قیمت لوازم خانگی، گفت: نبود نظارت و کنترل بر بازار زمینه افزایش قیمت‌ها را فراهم کرده است، در واقع دولت با رها کردن بازار، میدان را برای جولان سوداگران باز گذاشته، وجود انبارهای لوازم خانگی احتکار شده گواهی اثبات این ادعا است.

قصور بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه بسترساز گرانی لوازم خانگی

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی قصور بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه را یکی دیگر از دلایل گرانی لوازم خانگی دانست و افزود: ممنوعیت واردات لوازم خانگی به کشور، میزان عرضه این محصول به بازار را کاهش داد در نتیجه با از بین رفتن تعادل عرضه و تقاضا قیمت‌ها صعودی شد.

وی اظهار کرد: اگرچه در فصل تابستان به دلیل افزایش ازدواج‌ها، تقاضا برای خرید لوازم خانگی بیشتر شده و قیمت‌ها افزایش می‌یابد اما این موضوع نباید به بهانه‌ای برای نابسامانی بازار و عدم نظارت‌ها تبدیل شود.

تفاوت قیمت لوازم خانگی در بازار و سامانه ۱۲۴ به گرانی این محصولات دامن زده است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره انتشار اخباری مبنی بر اینکه برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی گرانتر از بازار در سامانه ۱۲۴ ثبت می‌کنند، تصریح کرد: تفاوت قیمت لوازم خانگی در بازار و سامانه ۱۲۴ به گرانی این محصولات دامن زده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عملکرد سیستم‌های نظارتی، اضافه کرد: درحال‌حاضر مردم تاوان عدم نظارت بر قیمت‌ها و رها شدگی بازار را می‌دهند، به نظر می‌رسد برای ساماندهی این وضعیت باید با برخی از دستگاه‌های ناظر برخورد شود تا عملکرد آنها بهبود یابد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟