چک‌ بانکی در کدام استان‌ها بیشتر برگشت می‌خورد؟

به گزارش رکنا، در اردیبهشت ماه امسال حدود یک ششم از کل چک‌های مبادله شده برگشت خورده که در استان کهگیلویه و بویر احمد وضعیت وخیم‌تری داشته است.

بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در اردیبهشت ماه امسال در کل کشور حدود هشت میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۳۵ هزار میلیارد تومان مبادله شده که ۶٫۹ میلیون فقره چک به ارزش ۱۱۹ هزار میلیارد تومان وصول و ۹۹۸ هزار فقره چک به ارزشی بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است.

1313

با آغاز شروع به کار برخی کسب و کارها وضعیت بهبود یافته و سهم چک‌های برگشتی از چک‌های مبادله‌ای کاهش داشته است.

آمارها نشان می‌دهد با آغاز شروع به کار برخی کسب و کارها احتمال پاس شدن چک در اردیبهشت ماه امسال نسبت به ماه قبل بهبود یافته است.

در اردیبهشت ماه امسال در بین استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی بـه کل چک‌های مبادله‌ای، متعلق به استان گیلان و همدان بوده؛ به طوری که در این استان‌ها بیش از ۹۰ درصد چک‌ها وصول شده است.

از سوی دیگر احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه و بویر احمد بیش از دیگر استان‌های کشور بوده، به طوری که در اردیبهشت ماه امسال حدود یک پنجم چک‌ها معادل ۱۹ درصد در این استان برگشت خورده‌ است.

بعد از استان کهگیلویه و بویر احمد، استان‌های تهران و چهارمحال و بختیاری در صدر استان‌های با بیشترین سهم چک‌های برگشتی از کل چک‌های مبادله‌ای هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟