۹۶درصد معادن ایران کوچک هستند

به گزارش رکنا، غلامرضا سلیمانی با اعلام اینکه برای این مجموعه ۳استراتژی مهم را تعریف کرده ایم، گفت: امسال این هلدینگ حدود ۱۰طرح سرمایه گذاری را در دست اقدام دارد که در این طرح ها حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هلدینگ سرمایه گذاری صدر تأمین پرداخت و با اشاره به اینکه این هلدینگ وابسته به شرکت سرمایه گذاری شستا است، اظهارداشت: ما یک شرکت بورسی هم هستیم و اردیبهشت سال گذشته سهام خود را در بورس عرضه کرده ایم.

کسانی که در بازار سرمایه سهام ما را خریداری کرده اند باید به سود برسند

مدیر عامل هلدینگ صدر تأمین با اعلام اینکه برای این مجموعه ۳استراتژی مهم را تعریف کرده ایم، تصریح کرد: اولین استراتژی سوده ده بودن شرکت هاست.علاوه بر این هدف‌ اصلی ما ایجاد ارزش افزوده و ثروت برای سهامداران است که بازنشستگان هستند.کسانی که در تأمین اجتماعی حق بیمه پرداخت کرده و یا کسانی که در بازار سرمایه سهام ما را خریداری کرده اند باید به سود برسند. البته سفته بازی را حذف می‌کنیم.

سلیمانی اضافه کرد: دومین استراتژی ورود به مواد معدنی جدید است. ما باید به روز باشیم. مواردی مانند هوش مصنوعی، تکنولوژی جدید وخودروهای خودران و...به نوعی مواردی که توسط ماشین ها هدایت می‌شود نیازمند به یک سری مواد معدنی هستند که کشورهای پیشرفته به سمت تولید آنها رفته اند. در کشور ما نیز ظرفیت هایی بسیار بالایی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در شرکت پارس تأمین به دنبال زیرسازی مواد معدنی هستیم، گفت: علاوه بر این ما می خواهیم هلدینگ را هوشمند کنیم.تا در نهایت به یک هلدینگ رقابت پذیر تبدیل شود.

حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری

به گفته سلیمانی ، هلدینگ صدر تأمین علاوه بر این استراتژی ها به دنبال افزایش سرمایه هم هست بر همین اساس نزدیک به ۶۰۰میلیارد تومان امسال افزایش سرمایه خواهیم داشت، در مجمع سالانه نیز ۹۰درصد سود را توزیع خواهیم کرد که سهام دار حداکثر سود را دریافت کند. نکته مهم اینجاست امسال این هلدینگ حدود ۱۰طرح سرمایه گذاری را در دست اقدام دارد که در این طرح ها حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین در خصوص شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ، گفت: یکی از این شرکت‌ها ذغال سنگ طبس است. ذغال طبس از صندوق فولاد به ما واگذاری شد و از سرمایه ۵میلیونی تومانی به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است البته در تلاشیم سرمایه این شرکت را به ۱۵۰میلیارد تومان برسانیم. این شرکت تا یک ماه آینده در بورس عرضه خواهد شد.

سود هلدینگ در سال۹۷، حدود ۵۸۰میلیارد تومان بود

وی در رابطه با ارزش سهام هلدینگ صدر تأمین نیز گفت: ارزش مالکیت یا ارزش بازار یا سرمایه اولیه۴۰هزار میلیارد تومان است. البته زمانی که سهام عرضه کردیم قیمت سهم ۲۲۰ تومان بودکه در حال حاضر به ۲۵۰۰تومان رسیده است. علاوه بر این سود هلدینگ در سال۹۷، حدود ۵۸۰میلیارد تومان بود که امروز به ۲.۵ برابر رسانده ایم.

سلیمانی با تأکید بر اینکه با وجود شرایط بیماری کرونا حدود ۱۱درصد فروشمان نسبت به برنامه بیشتر بوده است، در خصوص چالش های پیش روی این هلدینگ افزود: در آغاز فعالیت خود در این مجموعه دیده شد که شرکت ها معدن نداشته و بیشتر به سمت فرآوری حرکت کرده بودند . اما اکنون با هزینه های هنگفت به صورت کاملاً داخلی معدن دارند. در حال حاضر ذوب آهنی که اکثر اکتشافات سنگ آهن را انجام داده است مجبور شده سنگ آهن مورد نیاز خود را از واسطه خریداری کند. البته دولت سیاست هایی را برای تعرفه سنگ آهن انجام داد اما باز هم به جای فروش به تولیدکننده داخلی راهی بازارهای صادارتی می شود. این در حالی است که اگر مجموعه ذوب آهن خود معدن داشت گرفتار این موضوعات نبود.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته دولت یک میلیارد و ۷۰۰میلیون سهمیه برای ذوب آهن تعریف کرد، اظهارداشت: اما خواسته ما این است که یک محدوده خوب و پتانسیل دار برای اکتشاف به نام ذوب آهن بدهند تا انها در اینده گرفتار تأمین مواد اولیه برای تولید خود نباشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟