بازار لوازم خانگی رکورددار تخلفات شد

به گزارش رکنا، سعید محمدی پور در خصوص آمار بازرسی‌های سه ماهه از استان تهران، اظهار داشت:‌ طی 3 ماهه اول سالجاری بیش از 167 هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان تهران انجام گرفت که بیش از15 هزار و 900 پرونده به ارزش بیش از 345 میلیارد و 683 میلیون تومان تشکیل شده است.

وی گفت:‌ در بازرسی‌های بخش مبارزه با قاچاق کالا نیز 14 هزار بازرسی انجام و 100 پرونده به ارزش 10 میلیارد و نهصد و پنجاه و نه میلیون تومان تشکیل شده است.

سرپرست نظارت و بازرسی سازمان صنعت استان تهران با اشاره به شکایات ثبت شده در سامانه 124 خاطر نشان کرد: طی 3 ماهه نخست سالجاری 10 هزار و 162 مورد شکایت که 3862 مورد آن حضوری و 6300 مورد نیز به صورت تلفنی به ثبت رسیده است.

محمدی‌پور با بیان اینکه از مجموع کل شکایات دریافتی ،تخلف 4718مورد محرز و 5444 مورد نیز بدون تخلف صنفی بوده است، افزود:‌ بیشترین تخلفات مربوط به بازرسی بازار لوازم خانگی و انبار این کالاها بوده که دلیل آن نیز گران فروشی‌های اخیر بود و ستاد تنظیم بازار برای کنترل این وضعیت، درصد افزایش قیمتی را تعیین کرد که بر اساس آن افزایش نرخ بیش از این مقدار تخلف محسوب می‌شود.

وی در خصوص تفکیک بازرسی‌های بازار لوازم خانگی گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری 400 واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفتند که از این تعداد 168 واحد صنفی متخلف شناسایی شدند.همچنین ارزش کل این پرونده‌ها بیش از سه میلیارد و 953 میلیون تومان بوده که تحویل مراجع قضایی شده است.

محمدی پور درپایان از هموطنان گرامی خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مثل گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت مراتب را با شماره 124 اعلام نمایند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟