تمدید پرداخت حقوق بیکاران کرونا در اسپانیا

به گزارش رکنا، به نقل از بلومبرگ، دولت اسپانیا موافقت کرد که برنامه خود را برای پرداخت حقوق افرادی که به علت بحران ناشی از شیوع کرونا به مرخصی اجباری بدون حقوق رفته اند، تا پایان ماه سپتامبر تمدید کند.

این برنامه موجب خواهد شد که صدها هزار نفر از کارمندان و کارگران اسپانیایی شغل خود را حداقل برای چند ماه دیگر حفظ کنند و بخشی از حقوق خود را دریافت کنند.

تمدید این برنامه، مهلت مالی بزرگی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند با بهبودی اقتصاد، کارمندان بیشتری را به کار خود باز گردانند. در طول هفته‌های اخیر، شرکت‌ها روزانه ده‌ها هزار شاغل را مجدداً به کار گرفتند.

بر اساس این گزارش، دولت اسپانیا برای کمک به کارفرمایان، بخشی از حق بیمه شاغلینی را که به کار خود بازگشته‌اند و کسانی که موقتاً بیکار شده اند، پوشش می‌دهد.

ماریا عیسی مونترو، سخنگوی دولت اسپانیا، روز جمعه در سخنانی گفت: این برنامه پرداخت حقوق افراد موقتاً بیکار شده، به طور قاطعانه به جلوگیری از «خونریزی» بازار کار کمک کرده است.

این تصمیم نشان می‌دهد که چقدر خسارت اقتصادی ناشی از بحران کرونا ویروس عمیق‌تر از آن چیزی بود که مسئولان اسپانیا در ابتدای شیوع این بیماری همه گیر پیش بینی می‌کردند.

عمق بحران اقتصادی کرونا دولت اسپانیا را وادار کرده است تا طرحی را که انتظار داشتند فقط چند ماه طول بکشد، تمدید کنند.

اقتصاددانان در سراسر جهان نیز پیش بینی‌های خود را تغییر داده‌اند و سیاست‌گذاران مجبور شده‌اند اقدامات اضطراری خود را دو برابر کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مهم ترین اخبار اقتصادی 24 ساعت گذشته را اینجا بخوانید

آیا این خبر مفید بود؟