خانوار تهرانی در سال 98 چقدر درآمد داشت؟

به گزارش رکنا، طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران،متوسط درآمد خانوارهای تهرانی در سال ۱۳۹۸ به ۸۱ میلیون و ۳۱۷ هزار تومان رسید. به این ترتیب بالاترین میزان درآمد را در میان استان های کشور، خانوارهای تهرانی از آن خود کرده‌اند.

درآمد و هزینه های خانوار تهرانی در سالی که گذشت

هر چند میزان درآمد خانوار تهرانی بالاترین رقم را از آن خود کرد،میزان هزینه‌های خانوار نیز رقمی بسیار بالاتر از سایر استان‌های کشور برآورد شده است.به این ترتیب طبق اعلام مرکز آمار ایران خانوارهای تهرانی ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بیشتر از هزینه‌های سالانه‌شان در سال گذشته درآمد کسب کردند.

هزینه خانوار شهری تهرانی برابر با ۷۲ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۱۳۹۸ برآورد شده است این در حالی است که متوسط هزینه خانوار شهری در کل کشور برابر با ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۹۰۰ تومان از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است. به این ترتیب به طور متوسط خانوارهای شهری در کشور نزدیک به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بیشتر از هزینه‌شان ، درآمد کسب کرده‌اند.

استاندار تهران اخیرا اعلام کرده است: در شرایط اقتصادی امروز خط فقر در تهران ۴.۵ میلیون تومان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟