قیمت مرغ بیشتر از کیلویی 15 هزار تومان غیر قانونی است

به گزارش رکنا ، قیمت مرغ در حالی به کیلویی 17 تا 18 هزار تومان رسیده که تا چندی قبل کیلویی 9 تا 11 هزار تومان بوده دلیل اصلی این افزایش قیمت تعیین تکلیف ارز نهاده‌های دامی وارداتی عنوان شده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این خصوص، گفت: بحث قیمت مرغ تابع شرایط عرضه و تقاضا است تا ماه گذشته قیمت مرغ 10 هزار تومان بود خود این قیمت سبب شد خیلی از مرغداران کشور و استان ضرر کنند.

مسعود بیگلری تصریح کرد: ضرر مرغداران سبب شد جوجه‌ریزی کم شود و الان با بالا رفتن تقاضا شاهد افزایش ناگهانی قیمت مرغ تا 18 هزار تومان هستیم.

کنترل قیمت مرغ روی 15 هزار تومان

وی در خصوص قیمت مرغ، گفت: روز گذشته تنظیم بازار کشور قیمت مرغ را کیلویی، 15 هزار تومان اعلام کرد، از امروز در استان قیمت را روی 15 هزار تومان کنترل می‌کنیم.

بیگلری اضافه کرد: واحدهای صنفی که بیش از این قیمت مصوب مرغ را بفروشند حتما پرونده برای آن‌ها تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

وی در پایان از شهروندان خواست، قیمت مرغ بیشتر از کیلویی 15 هزار تومان را به تلفن 124 گزارش دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟