مشاغل برای نصب کارتخوان تا این زمان فرصت دارند

به گزارش رکنا، محمد مسیحی معاون درآمدی سازمان امور مالیاتی در خصوص آخرین وضعیت طرح استفاده مشاغل از دستگاه کارتخوان اظهار کرد: با توجه به قانون تمام مشاغل و اصناف مکلف به استفاده از کارتخوان در واحدها و دفاتر خود هستند.

وی افزود: تعداد مشخصی از مشاغل به گروه‌های مختلف دسته بندی می‌شوند و به هر گروه از این مشاغل مهلت داده می‌شود که نسبت به استفاده از کارتخوان اقدام کنند که هم اکنون ۱۵ رده شغلی مکلف به انجام این مهم اند.

معاون درآمدی سازمان امور مالیاتی بیان کرد: استقبال این ۱۵ مشاغل و اصناف از طرح استفاده از پایانه فروشگاهی قابل قبول بوده، اما توقع سازمان امور مالیاتی بیشتر از این‌ها است.

مسیحی با اشاره به مزیت استفاده از کارتخوان ادامه داد: مشاغل مختلف می‌توانند در راستای برخورداری از تسهیلات مالیاتی، بخشودگی جرایم و پرداخت به حق مالیات، از پایانه‌های فروشگاهی استفاده کنند و به همین دلایل است که سازمان امور مالیاتی استفاده از این دستگاه‌ها را اجباری کرده است.

وی تاکید کرد: در اواخر پاییز سال گذشته به تمام مشاغل و فعالان اقتصادی فراخوان داده شد که ۱۵ ماه مهلت دارند تا نسبت به تهیه دستگاه کارتخوان و استفاده از آن اقدام کنند.

معاون درآمدی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه نگاه ما به مشاغل و فعالان اقتصادی بر پایه اعتماد است، تصریح کرد: هم اکنون مشاغل حدود ۹ ماه مهلت دارند تا نسبت به تهیه دستگاه P.O.S اقدام کنند و قطعا تفاوتی بین مشاغلی که از این طرح به خوبی استقبال می‌کنند و مشاغلی که استقبال نمی‌کنند قائل خواهیم شد.

مسیحی اظهار کرد: فعالان اقتصادی که به خوبی از طرح استفاده از پایانه فروش استقبال کنند، مالیات آن‌ها بر اساس اظهار خودشان وضع خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟