فهرست خوراکی ها و اقداماتی که به سلامتیتان آسیب می رساند + جدول

به گزارش رکنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد قانون احکام دائمی برنامه‌‌های توسعه کشور، تاکید کرد: بر اساس ماده 7- بند ج: این قانون، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب‌‌رسان به سلامت موضوع ماده 48 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) بر اساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران از سوی همه رسانه‌‌ها ممنوع است.

همچنین بر اساس ماده الحاقی 48-هرگونه تولید و واردات و عرضه کالاها و خدمات آسیب‌‌رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوءمصرف، مشمول عوارض خاص تحت عنوان عوارض سلامت است.

فهرست خدمات و اقدامات و کالاهای آسیب‌‌رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوء مصرف توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درصد عوارض (حداکثر ده درصد ارزش کالا) برای این کالاها در ابتدای هر سال توسط کارگروهی با مسئولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با عضویت وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تعیین و ابلاغ می‌شود. صددرصد (100%) مبلغ وصولی پس از واریز به خزانه و مبادله موافقتنامه به‌صورت درآمد - هزینه در اختیار دستگاه‌‌های اجرائی مربوطه قرار می‌گیرد.

خوراکی های آسیب زا

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟