عربستان صندوق توسعه ۴ میلیارد دلاری برای گردشگری به راه می‌اندازد

به گزارش رکنا، به نقل از رویترز، وزارت گردشگری عربستان سعودی اعلام کرد قصد دارد یک صندوق توسعه گردشگری با سرمایه گذاری اولیه 4 میلیارد دلار راه اندازی کند. ایجاد این صندوق بخشی از طرح های این کشور برای متنوع کردن اقتصاد دربحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا و قیمت پایین نفت است.

صندوق توسعه گردشگری با همکاری با بانک های خصوصی و سرمایه گذاری، بخش گردشگری عربستان را توسعه می دهد.

احمد الخطیب، وزیر گردشگری عربستان طی بیانیه ای گفت:« راه‌اندازی این صندوق در این برهه زمانی که بخش گردشگری با چالش‌های بی سابقه جهانی روبه‌روست، بخش خصوصی و سرمایه گذاری را در مورد دورنمای گردشگری در عربستان مطمئن می کند».

گردشگری یکی از ستون‌های اصلی اصلاح اقتصادی عربستان با هدف از بین بردن وابستگی این کشور به درآمدهای نفتی است.

عربستان سعودی سال گذشته درهای خود را به روی گردشگران بین المللی باز کرد و یک سیستم جدید صدور ویزا راه اندازی کرد و به شرکتهای خارجی اجازه داد در این بخش سرمایه گذاری کنند. عربستان امیدوار است بخش گردشگری 10 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تا 2030 تشکیل دهد. این رقم در حال حاضر 3 درصد است.

تحلیلگران پیش بینی می کنند تعطیلی های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا و کاهش شدید درآمد نفتی عربستان به خاطر سقوط قیمت نفت باعث رکود شدید اقتصاد این کشور در سال جاری میلادی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟