اختلاف قیمت در صرافی ها منطقی نیست

به گزارش رکنا، آیت محمدولی درباره علت اختلاف قیمت 400-500 هزار تومانی فروش سکه در صرافی‌ها نسبت به بازار طلا و سکه (سکه فروشان) گفت: قیمت سکه در صرافی‌ها معمولاً بالاتر از سکه فروشی هاست درحالی که این اختلاف قیمت اصلا منطقی نیست.

وی با بیان اینکه اختلاف قیمت فروش سکه در صرافی و سکه فروش ها باید منطقی باشد، تصریح کرد: چرا باید قیمت فروش سکه در صرافی‌ها نسبت به بازار انقدر اختلاف داشته باشد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: قبلاً در بورس این اتفاق می افتاد الان اما صرافی ها که مجوز صرافی دارند و می توانند مسکوکات بفروشند، باعث بروز اختلاف قیمت در فروش سکه شده اند.

محمد ولی اختلاف قیمت 400-500 هزار تومانی فروش سکه در صرافی و بازار سکه را مورد قبول اتحادیه طلا ندانست و گفت: نهایت تا 50 هزار تومان باید اختلاف داشته باشد و اختلاف 400-500 هزار تومانی مورد تایید نیست.

وی البته تأکید کرد که اتحادیه طلا و جواهر در تلاش هست تا با نامه نگاری و رایزنی با مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت این مشکل را حل کند.

همزمان با افزایش چشم گیر قیمت سکه در بازار، برخی صرافی ها قیمت‌هایی بسیار بالاتر از قیمت سکه در بازار برای فروش به مشتریان اعلام می کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟